Czy mamy mogą sobie pozwolić na świętowanie Tłustego Czwartku?

Wiadomo – tradycja to rzecz najważniejsza i niemal święta, to zwyczaje, które praktykowane są od setek lat, czasem od tysięcy i które zobowiązują. Tym bardziej, jeśli w grę wchodzi świętowanie Tłustego Czwartku – to święto, podczas którego można bez skrupułów wcinać fantastycznie słodkie pączki. Trzeba jednak brać pod uwagę podczas tego święta również inne kwestie – na przykład karmienie piersią. Wydaje się, że pozornie pączek nie może mieć nic wspólnego z mlekiem matki? Prawda jest niestety inna i trzeba ja znieść dzielnie. Gradientowanie stali perskiej płock

Młoda mama powinna uważać

Jeśli chodzi o jedzenie pączków a karmienie piersią, nie pozostaje to święto bez echa, jeśli chodzi o kobiecy organizm. Wiadomo, pączki są przepyszne, jednak w gruncie rzeczy są jedynie pustymi kaloriami, w przeważającej części zaś zbudowane są z węglowodanów. Są również ciężkostrawne, ponieważ są smażone na głębokim oleju, a ich zadaniem jest wchłonięcie jak największej jego ilości. Trzeba także pamiętać, że kiedy matka karmi piersią, zjadane przez nią pokarmy mają wpływ na jakość mleka oraz substancje odżywcze, jakie się w nim znajdą. Jeśli wiec twoje dziecko ma mniej niż jeden miesiąc, z pewnością powinnaś powstrzymać się przed tymi łakociami. Może to być rodzaj szoku, szczególnie, jeśli wcześniej nie jadłaś przez długi czas niczego smażonego.

Smakołyki dla mam starszych dzieci

Jeśli twoje dziecko jest już na tyle duże, że spokojnie możesz spożywać smażone potrawy, a brzuszek dziecka nie odczuwa po nich żadnych nieprzyjemnych sensacji, spokojnie możesz sobie pozwolić na zjedzenie jednego czy dwóch pączków – aby tradycji stało się zadość oraz by ci się wiodło w całym roku. Musisz jedynie pamiętać o tym, aby wybierać sprawdzone nadzienia, najlepiej takie, jakie wcześniej jadłaś i jakie znasz, w przeciwnym razie może okazać się, że dziecko jest na przykład alergikiem i taki słodki kaprys może zwyczajnie odchorować. Uważaj szczególnie na cytrusy oraz truskawki.