Gry z pączkami w roli głównej

O tym, jak mocno pączki oraz ich jedzenie weszło do naszej europejskiej kultury, można przekonać się na przykład przeglądając czeluści Internetu, w których, jak się okazuje, można dzisiaj znaleźć w zasadzie wszystko. Na żywo w wielu miastach organizowane są dzisiaj różnorodne konkursy w jedzeniu pączków, w których można zostać mianowanym królem, można wygrać nagrody i zdobyć prestiż – winszowanie gościom w Rybniku. Jak się okazuje – to wciąż mało. W sieci znajduje się również jedzenie pączków – gra online w kilku odsłonach, w których wcielamy się w różnych bohaterów-łasuchów.

Zjedz i uciekaj

W sieci można znaleźć grę, w której przenosimy się na przykład do biurowca, w którym śpi szef z kubeczkiem aromatycznej kawy oraz oczywiście z pączkami. Zadaniem gracza jest zebranie z biura jak największej ilości pączków, zanim ów zdąży się obudzić oraz zacząć biegać we wszystkich kierunkach, próbując dociec, co się właściwie stało w jego biurze czy kto śmie go budzić. W biurze znajduje się jeszcze jeden nieco nieogarnięty pracownik, chodzący tam i z powrotem. Gra kończy się, kiedy gracza dopadnie trzykrotnie wielki, zły szef. Trudność w tej grze polega na tym, że nigdy nie wiadomo, kiedy szef się obudzi oraz w którym kierunku pójdzie. Ta sympatyczna, odstresowująca gra, którą można znaleźć w Internecie za darmo, nazywa się Slack Man. Warto dodać, że za każdym razem zjadane są pączki innego rodzaju.

A może by tak na żywo?

Jeśli chodzi o jedzenie pączków – gry na żywo są jednak zdecydowanie zabawniejsze, no i w programie zawsze mają więcej emocji. Jeśli chcesz zaznać prawdziwych emocji związanych z jedzeniem ukochanych słodyczy, możesz zgłosić się do corocznego konkursu na jedzenie pączków na czas, organizowanych coraz częściej już nie tylko w największych polskich miastach. Tutaj będziesz walczyć z realnymi rywalami o prawdziwy tytuł mistrza, który dumnie będziesz nosić aż do następnego Tłustego Czwartku. Możesz również ubiegać się o możliwość pobicia rekordu w szybkości – wszystko przed tobą.