Kochamy jeść pączki!

Nie trzeba nikogo przekonywać dwa razy ani zachęcać do jedzenia pączków – są  naszym ulubionym słodkim przysmakiem już od dawna. Od niedawna za to można startować w zupełnie nowych konkursach i konkurencjach, w których przewidziane są nagrody, a co najważniejsze – prestiż! Amerykanie słyną zwykle z konkursów zjadania bardzo niezdrowych przekąsek, takich jak hamburgery czy hot-dogi i uważają to w zasadzie za swoje narodowe święto. W Polsce już od dawna również nie brakuje okazji do świętowania w ten sposób. Można się o tym przekonać, przeglądając kolejne strony w Internecie – jedzenie pączków na czas to konkurs dla absolutnie każdego łasucha!

Konkurs jedyny w swoim rodzaju

Nie można zaprzeczyć, że tego rodzaju konkursy są u nas raczej niecodzienne, jak winszowanie gościom w Rybniku, a może bardziej – że dotychczas nie było o nich zbyt głośno, a wiadomość o kolejnych zwycięzcach pojawiała się sporadycznie w Internecie czy w lokalnych czasopismach. Czas wreszcie zmienić to nastawienie oraz mówić więcej o tym przyjemnym wydarzeniu oraz o święcie, które wszystkim łączy ze względu na brak jakichkolwiek wydźwięków politycznych czy religijnych. Każdy pełnoletni amator tego sportu może się przekonać o mocy swoich możliwości.

Jak można wziąć udział w konkursie?

Wszystko będzie zależało oczywiście od miejsca zamieszkania, jednak nic nie staje na przeszkodzie, aby mieszkając w jednym miejscu brać udział w konkursie w zupełnie innym mieście. W tym wypadku panuje absolutna dowolność w temacie. Aby wziąć udział należy najczęściej jedynie znaleźć odpowiednią stronę internetową z formularzem zgłoszeniowym lub odpowiednią osobę prowadzącą zapisy. Trzeba być również pełnoletnim. Cale wydarzenie jest oceniane przez wybrane na różne sposoby jury, skład którego każdorazowo jest określany w inny sposób. Zawodnicy mają do zjedzenia zwykle około dziesięciu pączków – oczywiście w jak najkrótszym czasie. Kto zje je najszybciej – oczywiście zostaje owianym legenda zwycięzcą konkursu na jedzenie pączków na czas.