Najciekawsze rekordy świata

Jak się okazuje, ze Świętem Pączka jest związana nie tylko długa historia, ale również tradycja, zabawa, tajemnicze receptury mistrzów cukiernictwa, miliony zakochanych w drożdżowych kuleczkach ludzi oraz… konkursy, w których można zostać nazwanym mistrzem świata i dzięki którym można trafić do Księgi Rekordów Guinnessa. Co trzeba zrobić, żeby zostać mistrzem świata? Sam konkurs ma bardzo proste zasady – wystarczy zjeść w jak najkrótszym czasie dziesięć znakomitych pączków. Zwycięzca zostaje królem przez cały rok, aż do następnego konkursu. Co ważniejsze, uczestników nie ogranicza miejsce – konkursy organizowane są coraz chętniej oraz coraz powszechniej, dlatego nie musisz jeździć gdzieś daleko, możesz świętować na miejscu, w swoim mieście.

Jakie były najlepsze historyczne wyniki?

Konkursy związane z szybkim spożywaniem pączków odbywają się już od co najmniej dziesięciu lat, jednak dopiero teraz zaczynają przybierać takiego medialnego wydźwięku. Jeśli chodzi o jedzenie pączków na czas, rekord padł całkiem niedawno i stał się udziałem Poznaniaka, Wojciecha Szybińskiego, któremu udało się pochłonąć dziesięć pączków w czasie zaledwie pięciu minut i dwudziestu sekund. W ten sam sposób rekord z poprzedniego roku, 2016, został solidnie pobity i to nie przez jednego, ale kilku zawodników. Rekord sprzed dwóch lat wynosił siedem minut i czterdzieści osiem sekund. W Poznaniu już po raz kolejny odbywały się zawody. Wśród osiemdziesięciu uczestników najstarszy miał osiemdziesiąt pięć lat, najmłodszym uczestnikiem zaś była czteroletnia dziewczynka.

Czy można się przygotować do takich zawodów?

To osobne i bardzo ciekawe zagadnienie – trudno stwierdzić, czy do takiego rodzaju konkursu można się w jakikolwiek sposób przygotować, czy może do pobicia rekordu wystarczy jedynie chęć, determinacja oraz miłość do słodkości. Wiadomo jednak, że każdego nowego roku można stanąć w szranki z przeciwnikami, jakich nie brakuje, i próbować swoich sił w pokonywaniu słabości oraz w sprawdzaniu swoich faktycznych możliwości.

winszowanie gościom w Rybniku